godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności
15


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   13 października 2017 roku uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Mirosław Madej mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym odpowiedzialnym zawodzie.
Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

15

15

15

15

15WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO KRZYŻANOWIC

    11 października br. uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez pracownika Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach k/Pińczowa.
    Podczas zajęć dzieci uzyskały ogólne informacje na temat Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych oraz  pogłębiły, utrwaliły i usystematyzowały wiedzę z zakresu zmian w przyrodzie jesienią. Bardzo ciekawie przeprowadzona lekcja dotyczyła „darów jesieni” z lasów, pól i sadów, a także zwierząt i ptaków przygotowujących się w tym czasie do zimy.
    Spotkanie zakończyło się minitestem podsumowującym zajęcia oraz konsumpcją przygotowanych przez rodziców kiełbasek z grilla.

12


12

12


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasach pierwszych obchodzono Dzień Chłopaka w kinie Helios w Kielcach. Uczniowie obejrzeli film pt. ,, Gang wiewióra 2”. Po seansie uczestniczyli w zabawach integracyjnych i otrzymali od organizatorów wspaniałe upominki. Dziewczynki dodatkowo dla chłopców zorganizowały upominki, które uroczyście zostały  im wręczone. Zabawa dalej przeniosła się do McDonalds, gdzie oprócz pyszności czekała na nas lawina upominków. Zadowoleni,  szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

12

12

12

12

12
    

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   27 września odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się sześcioro kandydatów, na których oddano 217 głosów, w tym trzy nieważne. Stanowiło to 60% frekwencję. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, z dniem 28 września powołany został nowy samorząd w składzie:

Łęczek Alicja kl. VII a - przewodnicząca (90 głosów)
Wojtaś Zuzanna kl.III a - zastępca (61 głosów)
Janiszewski Igor kl. II b -zastępca (44 głosy)
Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddany głos.


1

1

1

1

1


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Dziś w naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny, w którym  wchodzą w życie wielkie zmiany w systemie edukacji. Nasza placówka już nie jest Zespołem Szkół. Od 1 września jest Szkołą Podstawową nr 2 z klasami gimnazjalnymi oraz oddziałami przedszkolnymi.
   Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości, został wprowadzony sztandar i odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły - Mirosław Madej, który życząc nam sukcesów podkreślił, jakie znaczenie ma zdobyta przez nas wiedza. Dyrektor przedstawił wychowawców, nauczycieli i uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - klas zerowych i pierwszych. Szczególne słowa zostały skierowane do wychowanków klas I, którzy rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Po tej ceremonii stali się oni członkami naszej społeczności szkolnej.
    Po zakończeniu uczniowie razem z wychowawcami udali się do swoich klas.

4

4

4

4

4

4