godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 


Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. 413573891;  
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                 zssp2sekretariat@o2.pl
 tel. Administracja, Księgowość; 413576000

aktualności DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA

    Uczniowie klas trzecich naszej szkoły  brali udział w finałowych rozgrywkach „Dziecięcej Piłki Ręcznej”, które odbyły się 6 czerwca 2018 roku w Kielcach.  Dzieci otrzymywały za udział w rozgrywkach puchar , dyplom, medale, bidony oraz piłki dla szkoły.

14

14


KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

    W dniu 29 maja 2018r. uczniowie klasy IIIc i IIIb wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci zwiedziły zabytkową kopalnię soli oraz uczestniczyły w programie edukacyjnym „Odkrywamy Solilandię”. Na koniec  zwiedzania otrzymały dyplomy „Znawcy i Przyjaciela Solilandii”  oraz drobne upominki. W dobrych humorach wrócili do domu.


W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

   Uczniowie klasy II B wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podczas pieszej wyprawy na Święty Krzyż, zwany także Łysą Górą, uczniowie poznali przyrodę Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zobaczyli gołoborza oraz wysoką na 157m wieżę stacji przekaźnikowej. Na szczycie góry uczniowie zwiedzili klasztor. Jest to czynny obiekt sakralny, przy którym istniał zakon Ojców Benedyktynów, a obecnie zamieszkują go Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
   Po górskiej wędrówce uczniowie pojechali do Kielc, gdzie wzięli udział w Warsztatach Czekoladowych. Tam poznali etapy produkcji tego słodkiego przysmaku, oglądali owoc drzewa kakaowego, mogli skosztować ziarno kakaowe, a także zaprojektowali i wykonali własną tabliczkę czekolady.
   Wszyscy uczniowie po powrocie stwierdzili, że wycieczka była "przewspaniała".

10

10

10

10


WYCIECZKA KLAS GIMNAZJALNYCH

    W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wadowic i Zatoru. Pierwszym punktem była modlitwa dziękczynienia w Kościele św. Józefa, w Wadowicach za otrzymany wczoraj sakrament Bierzmowania,  następnym wizyta na wadowickim rynku i degustacja pysznych kremówek, a ostatnim niesamowita zabawa w Parku Rozrywki Energylandia. Wszyscy wrócili w znakomitych humorach i postanowieniem, że tak świetną imprezę należy powtórzyć.


WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH DO OJCOWA I KRAKOWA

     5 czerwca uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz do Krakowa. W dawnej stolicy Polski podopieczni naszej szkoły bawili się w kręgielni i w parku trampolin, obejrzeli również seans kinowy pt. Wyszczekani. Zabawa była znakomita.

10

10

10

10


WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH

    Ostatnie dni maja klasy szóste spędziły na trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród młodzieży oraz poznanie ciekawych miejsc regionu Podhala, zabytków przyrody i kultury. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Bazylika, jej bogate wnętrze i symbolika, zachwyciły wszystkich podobnie jak panorama Krakowa widziana z wieży widokowej. Następnie przyszedł czas na
Zakopane. W programie wycieczki były m.in. przejazd Koleją Szymoszkową, prelekcja o tematyce tatrzańskiej w Izbie Regionalnej "U Gąsienicy", spacer po przepięknej Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Białego i po Gubałówce. Wieczorem czekało na nas pyszne jedzenie i dyskoteka w ośrodku wczasowym. Mimo lekkiego zmęczenia uczniowie stwierdzili, że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo im odpowiada.

4

4

4

4

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

    W dniu 23 maja 2018r. klasa IIIc i IIIb odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Pińczowie.  Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznała z zasadami wypożyczania książek oraz katalogiem bibliotecznym. Przeprowadziła lekcję biblioteczną na temat życia Ireny Sendlerowej i  jej działalności w czasie II wojny światowej. Zachęciła również do czytania książek oraz wzięcia udziału w konkursach  organizowanych przez bibliotekę.

1

1

1


DZIEŃ DZIECKA

    30 maja 2018r.  na placu przed szkołą  odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na imprezie było wiele atrakcji: trampoliny, nadmuchiwana zjeżdżalnia, karuzela oraz lody. Na poczęstunek uczniowie konsumowali kiełbaski z grilla i napoje. Śmiechu i radości było co niemiara.

30

30

30

30

30

30


 GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

   18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych Gminy Pińczów. Reprezentowało nas ośmiu uczniów, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny. Trzech z nich zostało laureatami konkursu.

Klasy piąte:
II miejsce: Wieczorek Bartosz kl. 5b

Klasy szóste:
I miejsce: Czerw Krzysztof kl. VI a
II miejsce: Jurewicz Aleksander kl. VI a

Podczas apelu na zakończenie roku szkolnego uczniowie ci otrzymają nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 PRASA ŹRÓDŁEM WIEDZY
 
 14 maja uczniowie kl. VII b  wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat "Prasa źródłem wiedzy: rodzaje i budowa czasopism", która odbyła się  w pińczowskiej Bibliotece Publicznej, w ramach Tygodnia Bibliotek. Poprowadziła ją bibliotekarka Beata Dudkiewicz, która zajmuje się Czytelnią i Magazynem Prasy.

  Pani Beata rozpoczęła lekcję od informacji o gazetach i czasopismach prenumerowanych przez pińczowską bibliotekę. W ofercie ma ona ponad 40 tytułów, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Prasę można czytać na miejscu w czytelni lub wypożyczać do domu. Następnie uczniowie poznali pojęcia takie jak prasa, czasopismo, gazeta. Dowiedzieli się jakie są rodzaje czasopism i jak są zbudowane, jaka jest różnica między gazetą a czasopismem, a także co to jest chochlik drukarski, kaczka dziennikarska i tabloid. Na zakończenie uczniowie przejrzeli gazety dostępne w czytelni oraz otrzymali zakładki z ofertą biblioteki.

18


18

KONKURS "BRZECHWA DZIECIOM"

    16 maja 31 uczniów z klas I-III uczestniczyło w konkursie "Brzechwa - dzieciom". Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością utworów Jana Brzechwy.Jury przyznało następujące miejsca.

I miejsce:

Wiktoria Gierczak Ia
Natalia Rokita Ia
Aleksandra Chrobot Ia
Zuzanna Rogala Ia
Laura Wiącek Ib
Odeta Urban Ib
Maja Niedziela IIa
Natalia Maszewska IIa
Dawid Ciszewski IIa
Aleksandra Karbowniczek IIIa
Maja Mazur IIIb
Alan Smaczyński IIIb
Franciszek Stuchlik IIIc

II miejsce:

Wiktor Kucybała IIa
Wiktor Wojtala IIIa
Alicja Cempura IIIb

III miejsce:

Alicja Stalica Ia
Alicja Bakalarz Ib
Amelia Misztal IIa
Izabela Rusak IIIa
Zuzanna Koprowska IIIb
Kuba Szulc IIIb
Aleksandra Rusak Ib

18

18


WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA

   Uczniowie klasy II B, realizując cykl tematów "Od ziarenka do bochenka", udali się do "Chaty Boguckiej" w Bogucicach.  Tam wzięli udział w warsztatach pieczenia chleba. Gospodynie pokazały dzieciom, jak w dawnych czasach wyrabiano ciasto na chleb, następnie pieczono go w tradycyjnym piecu chlebowym. Kiedy uformowane z ciasta bułeczki wyrastały, panie pokazały uczniom eksponaty zgromadzone w chacie. Były tam dawne narzędzia, maszyny, lampy naftowe oraz naczynia. Potem dzieci pod kierunkiem gospodyń wykonały bukieciki kwiatów z krepiny. Na koniec był najprzyjemniejszy moment, czyli konsumpcja jeszcze ciepłych bułeczek prosto z pieca i herbatka. Uczniowie miło spędzili czas w niezwykle gościnnej "Chacie Boguckiej".

12

12

12


227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja w dniu 07.05.2018r. Apel z tej okazji  jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.
   Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. Uczniowie, przebrani w stroje z ówczesnej epoki, zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Inscenizację przeplatały pieśni patriotyczne, m. in. "Rota", "Żeby Polska była Polską", "Polonez 3 Maja", "Witaj majowa jutrzenko". Uczniowie klasy V A wykonali taniec narodowy - polonez.
   Po zakończeniu wszystkich występów p. dyrektor Mirosław Madej podziękował występującym uczniom za zaangażowanie, nauczycielom  za ciężką pracę oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili tegoroczną akademię.
   Świetna inscenizacja  sprawiła, że uczniowie oglądali ją z powagą i zaciekawieniem.

7

7

7

7

Swoją akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowali również uczniowie klas trzecich dla swoich kolegów z klas 0 - III. W przystępny sposób przekazali widzom znaczenie konstytucji z roku 1791 oraz współczesnej. Również odśpiewali pieśni patriotyczne i zatańczyli poloneza.

7

7

    Więcej zdjęć z akademii w galerii (strona główna).


KONKURS RECYTATORSKI

    26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy” dla uczniów klas I – III, którego celem była popularyzacja literatury dziecięcej,  upowszechnianie kultury żywego słowa oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.
    Wzięło w nim udział 27 uczniów. Wszyscy wykazali się zdolnościami recytatorskimi i aktorskimi. Jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:
I MIEJSCE:
Lena Kukla kl. I a
Dawid Ciszewski kl. II a
Natalia Maszewska kl. II a
Maja Mazur kl. III b
Piotr Dutkiewicz kl. III c
II MIEJSCE:
Julia Milosevska kl. I a
Natalia Burek kl. II b
Olga Kozak kl. III a
Alicja Cempura kl. III b
III MIEJSCE:
Magdalena Raczek kl. I a
Kinga Skrzypek kl. II a
Izabela Rusak kl. III a
Filip Sokołowski kl. III b
    SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

7

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

27.04.2018r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 4-7. Liczna grupa uczniów naszej szkoły rozwiązywała testy na poziomach swoich klas. Do etapu gminnego, który odbędzie się 18 maja zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Na poziomie klas czwartych:
   - Jakub Cieślak- kl. 4b
   - Adam Tarka- kl.4a

Na poziomie klas piątych:
   - Bartosz Wieczorek- kl. 5b
   - Dominika Garlej- kl. 5a

Na poziomie klas szóstych:
   - Krzysztof Czerw- kl. 6a
   - Aleksander Jurewicz- kl.6a

Na poziomie klas siódmych:
   - Maciej Cichoński- kl.7b
   - Mateusz Banasik- kl.7a

Gratulujemy i trzymamy kciuki na następnym etapie!

DOROTKA W KRAINIE OZ

    17 kwietnia b.r. uczniowie klasy II a w BSCK obejrzeli Musical „Dorotka w krainie Oz” wystawiony przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Jest to piękna sztuka o wartościach tj: przyjaźń, odwaga, dobroć. Dzieci dowiedziały się również, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.  Uczniowie podziwiali wspaniałe kostiumy, scenografię i grę aktorów. Z uwagą śledzili przygody Dorotki i jej przyjaciół, co znalazło potwierdzenie w ich wypowiedziach o wrażeniach po obejrzeniu widowiska.

WYCIECZKA DO OCEANIKI I PAPUGARNI

    Uczniowie kl. II a i III a uczestniczyli w wycieczce o tematyce przyrodniczej.
W Oceanice, czyli akwarium wchodzącym w skład dużego kompleksu Świętokrzyska Polana znajdującego się w Chrustach koło Zagnańska, zobaczyli wiele ciekawych gatunków ryb słodko i słonowodnych. Poza akwariami z kolorowymi rybkami, rafami koralowymi i rekinami, ciekawą rzeczą była też wystawa „Potwory z głębin”. Zawiera ona bardzo dobrze wykonane modele ryb i innych organizmów, które mieszkają w głębinach. Oprócz nich na środku sali znajduje się podmorski komin wypuszczający dym wraz z makietą środowiska, które go otacza w rzeczywistości. Ciekawostką jest model “najsmutniejszej” (z wyglądu) ryby świata – Blob Fish oraz ryby, która posiada w naturze przezroczystą czaszkę i ruchome oczy, przemieszczające się  pod nią w zależności od tego co ryba chce zobaczyć.
Papugarnia to miejsce gdzie papugi nie są zamknięte w klatkach, lecz siedzą na rozwieszonych linach, dlatego też uczniowie mogli nie tylko przyjrzeć im się z bliska, nakarmić ale również dotknąć m.in. arę, kakadu czy żako.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

3

3

3

3


TURNIEJ POŻARNICZY

   13 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” –  Pińczów 2018. Reprezentowali nas Bartosz Wieczorek – w kategorii szkół podstawowych do klasy VI oraz Łukasz Poros i Małgorzata Żądło -  w kategorii gimnazjów. Bartek i Łukasz zajęli 2. miejsca w swoich konkursowych kategoriach. Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów turnieju.

27

27

27

27


SPOTKANIE Z POLICJANTEM I RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

    Wraz z nadejściem wiosny, wyruszamy na rowery, rolki, deskorolki… Choć sport to zdrowie, jednak niesie ze sobą  pewne ryzyko, jeśli nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, dlatego należy je co pewien czas przypominać. W związku z tym uczniowie klasy II a, by dobrze przygotować się do sezonu, spotkali się z przedstawicielem Policji w Pińczowie, który wyjaśnił, jak powinien być sprzęt przygotowany i w co wyposażony. Spotkanie było również okazją do przypomnienia sobie najważniejszych znaków drogowych oraz zasad korzystania z dróg publicznych. Czasami jednak, mimo zachowania ostrożności, dochodzi do wypadku. Aby zgłębić wiedzę, jak zachować się w takiej sytuacji, wezwać pomoc czy  udzielić  jej poszkodowanemu, została również zaproszona Pani Ania Garbacz, która w naszej szkole zajmuje się edukacją dla bezpieczeństwa. Po krótkim instruktażu oraz zademonstrowaniu na fantomie podstawowych zasad, dzieci miały możliwość samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy podczas zajęć warsztatowych w małych grupach. Zostały zapoznane także z wyposażeniem apteczki oraz opatrywaniem skaleczeń i innych drobnych urazów. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zainteresowani poruszanym tematem.

18

18

18

MAJA SZUKA WIOSNY

   Dnia 12 i 13 kwietnia uczniowie klasy 0B przygotowali i zaprezentowali przedstawienie pt. „Maja szuka wiosny”. W roli głównej wystąpiła Ula jako Maja i Szymon jako Gucio. Na łące zobaczyliśmy Natalkę jako gąsienicę, Michała, Karola, Wiktor, Bartosza i Gabrysia jako mrówki, Weronikę i Kubę jako żuczki,  Lenę, Julię i Izę jako motylki oraz Ingę jako żabkę, Lenę, Noemi i Oliwkę jako pszczółki,  Mikołaja jako bociana, Wojtka jako myszkę, Jessicę jako Teklę, a rolę wiosny zagrała Natalka. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

18

18

18

 WYSTĘP UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ

   16 kwietnia gościliśmy nauczycieli oraz słuchaczy Szkoły Muzycznej w Pińczowie. Celem wizyty było zachęcenie uczniów do zapisania się do szkoły i  nauki gry na wybranych instrumentach. Soliści zagrali na akordeonie, tubie, skrzypcach, trąbce, flecie, klarnecie i ksylofonie. Nauczyciele ciekawie opowiedzieli o tych instrumentach, ich budowie, sposobie grania. W trakcie koncertu nasi uczniowie rozwiązywali zagadki muzyczne. Mamy nadzieję, że utalentowani uczniowie zechcą rozwijać swoje zdolności w tej szkole.

16

16

16

TURNIEJ "DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA"

   11.04.2018r. uczniowie klas III SP nr 2 w Pińczowie zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Półfinałowym „ Dziecięcej Piłki Ręcznej”, który odbył się w naszej szkole. Za zajęcie I miejsca dzieci otrzymały puchar i dyplom, jednocześnie zakwalifikowały się do turnieju finałowego, który odbędzie się w Kielcach. W rozgrywkach sportowych uczestniczyło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu pińczowskiego i buskiego. Były to szkoły: SP nr 2 z Buska-Zdroju, SP z  Brzostkowa,  SP z Nizin, SP z Pacanowa, SP nr 2 z Pińczowa, SP z Raczyc, SP z Rataj, SP z Tuczęp, SP z Wiślicy i SP ze Złotej Pińczowskiej.
Oto klasyfikacja rozgrywek:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Ratajach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Raczycach.
Gratulujemy wygranej naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach.

16

16

16

16


KONKURS PLASTYCZNY

   W ramach prowadzonej w szkole promocji czytelnictwa i twórczości autorów książek dla dzieci, zorganizowano konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionego wiersza Jana Brzechwy”. Wpłynęło 59 prac uczniów klas I – III, spośród których komisja nagrodziła:

KLASY I:
1 miejsce – Alicja Stalica 1a
2 miejsce – Natalka Rokita 1a
3 miejsce – Zuzia Rogala 1a.
KLASY II:
1 miejsce – Dawid Ciszewski 2a
2 miejsce – Maja Jaworska 2a
3 miejsce – Karolina Dziadek 2b
KLASY III:
1 miejsce – Maja Mazur 3b
2 miejsce – Filip Sokołowski 3c
3 miejsce – Ala Cempura 3b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

5

MŁODZI ARTYŚCI W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie zajęć artystycznych z klasy Ia oraz kółka plastycznego z klas IV-VI, przed Świętami Wielkanocnymi wykonali piękne ozdoby świąteczne. Pomogli także  w przygotowaniu dekoracji wielkanocnej na korytarzu szkolnym. Jak przystało na artystów w swe dzieła włożyli ogromne zaangażowanie, wkład pracy i serce. Gratulujemy im talentu!

5

5

5

GROCHOWISKA 2018

   W sobotę, 17 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 155 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Uroczystości rozpoczęły się w kościele w Bogucicach, następnie pod mogiłą powstańców odczytano apel poległych, a po nim nastąpiła rekonstrukcja bitwy. Samorząd Uczniowski wystawił poczet sztandarowy a wielu uczniów zaangażowało się w imprezy towarzyszące obchodom m.in. bieg na Grochowiska oraz rekonstrukcję. 

5

5

5

5

WIZYTA W CHACIE BOGUCKIEJ

   Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas pięknych przygotowań i ciekawych tradycji. Z tej okazji uczniowie kl. IIa odwiedzili Chatę Bogucką, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci pod czujnym okiem Pań Gospodyń, wykonały piękne ozdoby w postaci kolorowych krokusów. Następnie własnoręcznie wykonanymi kwiatami, baziami oraz bukszpanem ozdobiły koszyczki z wikliny papierowej. Tak przygotowana święconka, część wielkanocnej tradycji, nie tylko cieszy oko, ale jest też powodem do dumy. W przerwie Panie Gospodynie poczęstowały uczniów pysznymi racuchami z herbatką, a po zakończonej pracy, znalazł się czas na wspólną zabawę.

5

5

5


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

   27 marca 2018r. odbył się w naszej szkole "Konkurs pięknego czytania" przeznaczony dla klas I-III. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów, którzy najpierw zaprezentowali wybrany przez siebie tekst, a następnie musieli przeczytać fragment wylosowanej książki.
   Jury przy ocenie uczestników brało pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, interpretację, wyrazistość i dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Według komisji wszyscy czytali pięknie         i z zaangażowaniem, aż miło było słuchać.
   Komisja sędziowska po naradzie wybrała laureatów na poziomach klas:

Klasy pierwsze
I miejsce: Filip Kurek kl. I A
II miejsce: Filip Bednarz kl. I B
III miejsce: Karolina Głuc kl. I B i Laura Wiącek kl. I A
wyróżnienie; Maciej Tęcza kl. I A

Klasy drugie
I miejsce: Julia Sokal kl. II B
II miejsce: Jakub Lachowicz kl. II A
III miejsce: Natalia Maszewska kl. II A
wyróżnienie: Maja Jaworska i Dawid Ciszewski z kl. II A, Alicja Ćwikło z kl. II B

Klasy trzecie
I miejsce: Franciszek Stuchlik kl. III C
               Alicja Cempura kl. III B
               Aleksandra Karbowniczek kl. III A
wyróżnienie: Dawid Bartosiński i Laura Sitkowska z kl. III C, Olga Kozak i Wiktor Doleżek z kl. III A, Alan Smaczyński i Zuzanna Koprowska z kl. III B.

        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zdrową rywalizację. Zwycięzcom gratulujemy      i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

27

WYCIECZKA DO CHĘCIN

   8 marca 2018 roku klasy: 3a i 2a wybrały się na wycieczkę klasową do Centrum Leonardo da Vinci w Chęcinach i Jaskini Raj. Uczniowie brali czynny udział w warsztatach oraz zwiedzali Jaskinię. Jaskinia „Raj” jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.
   Centrum Nauki to obiekt, który popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości.  Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.

27

27

27

5


WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

    W dniu 16.03.18. kolejny już raz nasi uczniowie wykazali się empatią i wzięli udział  w akcji zbiórki żywności pod hasłem: „PODARUJ POTRZEBUJĄCYM PRODUKTY NA WIELKANOCNY STÓŁ” w sklepach: „TESCO” i „BIEDRONKA”. Udało się zebrać  dużą ilość  produktów  żywnościowych i chemii gospodarczej. Organizatorzy  akcji serdecznie  dziękują  młodym wolontariuszom za otwarte serca.

25

25


HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  W dniu 16.03.2018 w naszej szkole odbył się XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie Mirosława Madeja.
 
W zawodach udział wzięły zaproszone drużyny z następujących szkół:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie - gospodarz imprezy
Zespół Szkół nr 1 w Pińczowie
Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
Zespół Placówek Oświatowych w Węchadłowie
Zespół Szkół w Działoszycach.
 
 Po losowaniu, drużyny rozegrały swoje mecze w systemie " każdy z każdym".
Rywalizacja przebiegała na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie w duchu fair play.
Po rozegraniu 10 spotkań drużyny uplasowały się w klasyfikacji końcowej na poszczególnych miejscach:
 
I miejsce Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie
III miejsce Zespół Szkół nr 1 w Pińczowie
IV miejsce Zespół Szkół w Działoszycach
V miejsce Zespół Placówek Oświatowych w Węchadłowie
 
Drużyn które stanęły na podium otrzymały puchary, natomiast dyplomy wręczono wszystkim uczestnikom.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

17

17

17


KLASY ZEROWE W URZĘDZIE MIEJSKIM

   Dnia 8 marca uczniowie z klasy 0a i 0b odwiedzili Urząd Miejski w Pińczowie i spotkali się z Panem Burmistrzem W. Badurakiem. Podczas wizyty zobaczyli jak wygląda praca urzędników, zwiedzili poszczególne wydziały i biura – w tym także gabinet Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz Zastępcy Burmistrza. Dowiedzieli się czym zajmuje się Burmistrz i pozostali pracownicy. Na koniec wizyty wszystkie dzieci częstowały się słodyczami, jak również każde dostało drobny upominek i specjalnie przygotowany „Certyfikat Małego Urzędnika” za aktywny udział w poznawaniu zasad funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Pińczowie.  Uczniowie podziękowali za miłe przyjęcie i wręczyli  na ręce Pana Burmistrza własnoręcznie wykonane prace.

17

17

17

KLASY ZEROWE NA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ

     Dnia 9 marca klasy 0A i 0B ze swoimi wychowawczyniami udały się na halę sportową i siłownię. Tam zapoznali się z obiektem hali i siłowni, poznali pracę Pana Dyrektora, trenerów i pracowników siłowni. Uczniowie tego dnia mieli zorganizowane zajęcia sportowe. Najpierw została zorganizowana rozgrzewka, potem chłopcy rozegrali mecz w piłkę nożną, a następnie wszyscy próbowali swoich sił na wspaniałych urządzeniach w siłowni. Wszyscy uczniowie powrócili do szkoły zadowoleni i oczywiście zmęczeni po dwugodzinnym wysiłku fizycznym.

12

12
DZIEŃ KOBIET U NAJMŁODSZYCH

     Dnia 7 marca klasa 0B obchodziła Dzień Kobiet. Chłopcy tego dnia odświętnie ubrani złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali piosenki i cały dzień byli dla nich uprzejmi. Wykonali również laurki, które wręczyli swoim koleżankom. Życzenia również przekazali Pani Dyrektor, która z uśmiechem przyglądała się najmłodszym mężczyznom. Następnie odbyły się wybory Miss. Każda dziewczynka po wykonaniu zadań przed  Jury, w którym zasiadali chłopcy otrzymała tytuł: Miss Gracji, Miss Szybkiego Liczenia, Miss Szybkości, Miss Zwinności, Miss Pięknej Fryzury, Najwspanialsza Miss, Super Miss, Miss Jurorów, Uśmiechnięta Miss, Miss Śpiewu. Również Pani Dyrektor została Miss Kobiet. Wspólna zabawa dostarczyła uczniom wielu wrażeń i emocji.

12

12


ROK IRENY SENDLEROWEJ

     W związku z Rokiem Ireny Sendlerowej Oddział dla Dzieci pińczowskiej biblioteki rozpoczął nowy cykl zajęć dla dzieci. W poniedziałek, 5 marca, podczas lekcji bibliotecznej zorganizowanej dla kl. 0 "A" w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pińczowie (wychowawczyni Elżbieta Wróbel), dyrektor biblioteki Jolanta Opoka oraz bibliotekarka Oddziału dla Dzieci Grażyna Zuchowicz przybliżyły dzieciom sylwetkę działaczki społecznej Ireny Sendlerowej. Przeczytały również książkę Renaty Piątkowskiej pt. "Wszystkie moje mamy", opowiadającej w przystępny sposób o wojennej działalności Ireny Sendlerowej. Bohaterem jest żydowski chłopiec, którego uratowała z getta właśnie pani Irena. Bibliotekarki zwróciły także uwagę dzieci na bardzo ważne słowa, jak wolność, niepodległość, pokój i ojczyzna. Na koniec dzieci zaśpiewały hymn państwowy i opowiedziały o godle i fladze Polski jako symbolach narodowych.

11

11


ZERÓWKI POZNAJĄ PRACĘ STRAŻAKÓW

   Klasy 0A i 0B w ramach cyklu lekcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” dnia 1 marca odbyły wycieczkę do Straży Pożarnej w Pińczowie. Na spotkaniu ze strażakami uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca strażaka, kiedy wzywamy straż oraz jak to uczynić. Następnie mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda wóz strażacki, jak jest wyposażony, do czego służy sprzęt umieszczony w wozie strażackim. Uczniowie zadawali wiele pytań, mogli usiąść w wozie strażackim, dotknąć wielu urządzeń służących do ratowania ludzkiego życia. Wszystkim pobyt bardzo się podobał, a chłopcy postanowili w większości zostać strażakami.

6

6

6


ZERÓWKI Z WIZYTĄ W CENTRUM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

   Klasa 0A i 0B w ramach cyklu lekcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” dnia 28 lutego odbyły wycieczkę do Centrum Ratownictwa Medycznego w Pińczowie. Na spotkaniu z p. sanitariuszem uczniowie w formie pogadanki dowiedzieli się, jak wygląda praca lekarza i sanitariusza na pogotowiu, kiedy możemy wzywać karetkę, jak to uczynić oraz mogli sami z bliska zobaczyć  wyposażenie karetki pogotowia. Również uczniowie zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystkim podobała się praca na pogotowiu, uczniowie zadali wiele pytań i w przyszłości wielu z nich będzie chciało wykonywać taki zawód.

6

6

6


TEATR KURTYNA

  2 marca ponownie u nas gościł Teatr Kurtyna z Krakowa. Uczniowie obejrzeli aż trzy profilaktyczne przedstawienia. Najmłodsi uczniowie zobaczyli spektakl "Jestem przyjacielem ludzi",  uczniowie klas IV - VI - "Niebezpieczna sieć", a do najstarszych skierowano przedstawienie zatytułowane "Ślepy tor".  Celem inscenizacji tego teatru jest kształtowanie postaw wyrażających szacunek dla ludzi, niezależnie od religii, statusu materialnego, wieku, wyglądu, poziomu rozwoju intelektualnego i fizycznego oraz respektowanie ich praw, podejmowanie działań w celu zapobiegania dyskryminacji.  Uczą umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatii, sprawiedliwej oceny siebie i innych, szacunku dla norm i zasad, pomocy słabszym.
   Uczniowie w skupieniu obejrzeli spektakle. Aktorzy mieli świetny kontakt z widzami, którzy nieustannie wybuchali śmiechem i nagradzali ich gromkimi brawami. Zaś swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami mogli podzielić się z wychowawcami w klasach.

2


ZABAWA KARNAWAŁOWA

    Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 7 lutego dla klas 0-III. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach orkiestry bawili się wyśmienicie. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
     Natomiast następnego dnia bawili się uczniowie klas starszych na karnawałowej dyskotece.  Również mieli świetną zabawę, a dobrą muzykę serwował im szkolny DJ.
    Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

11

11

11

11

11

19

19


   Tegoroczne zabawy karnawałowe w SP 2 należały do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 12 do 25 lutego 2018 r.

Wszystkim uczniom życzymy udanego odpoczynku.

LEKCJA PATRIOTYZMU

   31 stycznia klasy 0 - III uczestniczyły w prelekcji kształtującej postawy patriotyczne i miłość do ojczyzny zatytułowanej "Polska moja Ojczyzna". Najpierw uczniowie utrwalili sobie znaczenie symboli narodowych, a następnie rozwiązywali zagadki o naszym kraju. Każdy uczestnik prelekcji otrzymał  "Dyplom Małego Patrioty". Na zakończenie uczniowie robili sobie zdjęcia w żołnierskich mundurach.

31

31

31


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

kl. III b:

    Z tej okazji uczniowie klasy IIIb przygotowali dla swoich kochanych dziadków piękne upominki. Na warsztatach artystycznych w PSCK malowali specjalnymi farbami ekologiczne torby. Dziadkowie na pewno będą zadowoleni i wzruszeni tym praktycznym prezentem.

22

22

22

II A:

     Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Z tej okazji uczniowie klasy IIa przygotowali spotkanie dla swoich najbliższych.
Oprócz koncertu życzeń, odbyły się także konkursy drużynowe i indywidualne oraz wspólne pląsy i zabawa przy muzyce.  Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami w postaci niepowtarzalnych filiżanek, serduszek i laurek z życzeniami.
Spotkanie pełne uśmiechów, radości i wzruszeń zakończyło się słodkim poczęstunkiem .

27

27

27

27

kl. 0 b:

    Dnia 23 stycznia uczniowie klasy 0B zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystą akademię. Przygotowali dla nich wiele miłych chwil: były piosenki o babci i dziadków, wiersze, scenka z dziadkiem i scenka z babciami oraz tańce. Oczywiście nie zabrakło życzeń i prezentów w postaci laurek wykonanych własnoręcznie przez wnuczęta. Dziadkowie zostali również zaproszeni na herbatkę i ciasto. Uczniowie spisali się na medal i dziękują swoim Dziadkom za przybycie.


27

27

27

27

kl. 0 a:

    W poniedziałek, 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie uczniowie klasy zerowej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na występ artystyczny, przygotowany z okazji ich święta.

Dzieci przygotowała ich wychowawczyni pani Elżbieta Wróbel, a stroje przygotowali rodzice. Po występie wszystkie babcie otrzymały od wnuczek i wnuków prezent.


27

27

27

WOŚP W NASZEJ SZKOLE

     Jak co roku, pomimo mroźnej aury, uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy im za zaangażowanie i wsparcie tej pięknej akcji społecznej.                                                                
  Na zdjęciu najmłodsi uczniowie – uczestnicy WOŚP.

27


KLASY 0 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

     W środę 10 stycznia uczniowie klasy  0 "a" i 0 "b" naszej szkoły odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Pińczowie.
     Uczniowie zapoznali się z biblioteką dla dzieci, szczególnie z Kącikiem Malucha. Wzięli tez udział w zabawie polegającej na odgadywaniu zagadek związanych z książeczkami i bajkami dla dzieci. Bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie odebrali nagrody i dyplomy za udział w świątecznym konkursie plastycznym "Anioły, aniołki, aniołeczki". I miejsce w tym konkursie zajęły Aleksandra i Małgorzata Pawlusek.
Wyróżnienia zostały przyznane grupowo klasie 0 „a” i 0 „B”.

14

14


WARSZTATY PLASTYCZNE PSCK
    „Dla kochanej babci, dla ukochanego dziadka... żeby popijając poranną herbatkę byli bliżej swoich wnuczków.”

     Niebawem Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy II a na warsztatach plastycznych Klubu Eko-Twórcy w PSCK w Pińczowie własnoręcznie przygotowywali upominki dla swoich bliskich. Efektem są niepowtarzalne prezenty – ręcznie malowane, ozdabiane wg własnej inwencji filiżanki, które wręczą podczas uroczystego spotkania w szkole.

12 

12

12

12


NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI W POWIECIE

   Akcja „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” od 15 lat była  organizowana przez „Echo Dnia”. W tym roku przy pomocy burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka, policji, straży pożarnej , Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wsparcia udzielił też marszałek województwa i wojewoda świętokrzyski.  Klasa  1a, zdobywając pierwsze  miejsce w powiecie, weźmie udział w wyprawie do JuraParku w Bałtowie. Wśród atrakcji będą: zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem, Prehistorycznego Oceanarium, Muzeum Jurajskiego, wycieczka po Zwierzyńcu Bałtowskim, przejazd Kolejką Bałtowską, warsztaty plastyczne. Dodatkowo każdy uczeń klasy, otrzyma książeczkę Zagadki Drogowe od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gratulujemy dzieciom i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

2

JASEŁKA

  Uczniowie klasy O B przed światami przygotowali Jasełka, które przedstawili rodzicom. Przedstawienie przypomniało tajemnicę narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie z zaangażowaniem i powagą wcielili się w rolę Maryi, św. Józefa, aniołków, pasterzy i króli. Na koniec złożyli swoim rodzicom życzenia świąteczne.

1


1KLASOWE WIGILIE

   Już od wielu lat tradycją w naszej szkole są klasowe wigilie, które odbywają się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Rodzice w klasach przygotowują świąteczne smakołyki na poczęstunek, a dzieci dekoracje. Po tych przygotowaniach wszyscy składają sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Na zakończenie uroczystości śpiewane są najpiękniejsze polskie kolędy.

Zdjęcia z klasowych wigilii można oglądać w galerii (strona domowa)


22

ZAKRĘTKI DLA OLAFA

   Uczniowie naszej szkoły zebrali aż 240 kg zakrętek! W dniu 13.12.2017 zostały one przekazane rodzicom Olafa Adamskiego. Chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną - miopatię wrodzoną Congenital Fiber Type Disproportion. Jest to choroba mięśni, która powoduje, że chłopiec nie może samodzielnie oddychać ani się poruszać. Pieniądze ze sprzedaży zakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitację Olafa. Akcja zbierania trwa nadal  zachęcamy wszystkich uczniów do oddawania zakrętek, a może uda nam się pobić nasz własny rekord?!!!

1

AKCJA CHARYTATYWNA: „PACZKA DLA NAJUBOŻSZYCH”

  Przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział  w akcji zbiórki artykułów spożywczych na rzecz osób potrzebujących w sklepie LEWIATAN     w  Pińczowie pod hasłem: „Paczka dla najuboższych”. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy pomóc tym, którzy mają utrudniony dostęp do wartościowych, dobrej jakości produktów żywnościowych dla siebie i swoich bliskich, szczególnie w okresie świątecznym i noworocznym. Jest dla nas radością, że wielu mieszkańców Pińczowa przyłączyło się do pomocy.
   Wszystkim uczniom, którzy wzięli  udział  akcji  charytatywnej serdecznie dziękujemy.

1


WARSZTATY PLASTYCZNE W CHACIE BOGUCKIEJ

   W dniu 20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 2a wybrali się na warsztaty tradycji do Chaty Boguckiej. Jest to drewniana zabytkowa chata, w środku której znajduje się  mnóstwo starych sprzętów, zabytkowych mebli i urządzeń, przypominających życie na wsi kilkadziesiąt lat temu. Panie opowiedziały dzieciom ciekawostki o dawnych zwyczajach i życiu codziennym, o  obrzędach i tradycjach bożonarodzeniowych oraz symbolice różnych ozdób choinkowych. We wnętrzach stylizowanej na ludowo chaty, nasze gospodynie pokazały, a następnie wspólnie z dziećmi wykonywały  aniołki oraz łańcuchy z papieru i słomy.
Po zajęciach plastycznych dzieci zostały zaproszone na poczęstunek w postaci pysznych naleśników z Nutellą oraz gorącej czekolady. Panie podarowały też każdemu drobny prezent z okazji nadchodzących Świąt.
 Była to wspaniała lekcja historii i tradycji naszego regionu.

22

22

CHOINKOWE CUDEŃKA

  15 grudnia - na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia  pierwszaki z I ,,b” z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy 0 ,,b”  wybrały się do Fabryki Bombek w Miechowie . Okazało się, że to świetna atrakcja dla szkolnych dzieci . Niemal każde dziecko po zwiedzeniu tej fabryki  bombek, zna i potrafi  opowiedzieć  proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które przybierają kształty nie tylko tradycyjnych okrągłych bombek, ale również kształty zwierzątek, postaci z bajek, aniołków, mikołajów itp. Bombkami która zachwyciły niemal wszystkich była  maszyna do gumy balonowej, diabełek  i stojąca księżniczka. Każde dziecko przywiozło na własną choinkę bombkę własnoręcznie malowaną i zdobioną kolorowymi brokatami, a do klasy zdobioną przez jedną z mam. Wycieczka była bardzo udana.

20

20

20

20

KONKURS PLASTYCZNY

   W dniu 15.12.17. nasi uczniowie otrzymali  w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury nagrody za udział w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową.   Z udziałem młodych twórców oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów p. Włodzimierza Baduraka otworzono wyjątkową wystawę pokonkursową, na której prezentowano wszystkie nadesłane prace.
      Jury, pod przewodnictwem p. Pawła Kisielewskiego, nagrodziło i wyróżniło prace w 3 kategoriach wiekowych. W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Kat 4-6 lat:
I miejsce - .Ola Pawlusek, Amelia Cudzik, Jakub Zuwała, Natalia Senderowska, Hania Szałapska .
II miejsce - Zuzia Żeromińska, Ola Wąsacz, Amelka Porębska, Filip Jaworski, Alex Bałaga.
III miejsce -Ula Piasecka, Lena Młyńczak, Lena Tarłowska.
Kat. 7-10 lat:
I miejsce -  Mateusz Burek, Nikola Ruchomska, Wiktoria Rumas, Mateusz Rumas.
III miejsce -  Maja Mazur, Lenka Kukla, Nikola Gwiaździńska.
Kat. 11 – 13 lat:
Wyróżnienie - Hanna Dziadek, Weronika Niedziela.
        Wszystkim nagrodzonym uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

20

20

20


NA WIELKIEJ SCENIE W KRAKOWIE

     13 grudnia uczniowie klas II gimnazjum wraz z wychowawcami mieli przyjemność obejrzeć doskonałą komedię mistrza gatunku, Moliera, obśmiewającego w swoich dramatach głupotę ludzką, zacofanie, obłudę i podłość. „Chory z urojenia” dotyka bardzo aktualnego tematu samotności, paradoksów życia i próżności człowieka. W dzisiejszym zagmatwanym świecie wszyscy jesteśmy „chorzy”, bo zbyt często doskwiera nam samotność. Sztuka porusza te niewesołe kwestie bawiąc do łez, doprowadzając nas przez śmiech do głębokich refleksji. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski.
    W oczekiwaniu na spektakl spacerowali po Rynku Głównym, gdzie po raz kolejny przygotowano mikołajowy zawrót głowy - 80 stoisk zapełnionych towarami polskich rzemieślników, a także kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Węgier, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, czyli Targi Bożonarodzeniowe.

20

20

20

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH

   12 grudnia klasy VI wybrały się do parku trampolin "Go Jump" w Krakowie. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez jednego z instruktorów nadszedł czas na wypróbowanie swoich sił. Niektórzy pod okiem instruktora wykonywali salta, inni grali w koszykówkę z wyskoku na trampolinie,skakali do basenu wypełnionego gąbkami czy huśtali się na linach. Spełniło się marzenie o "lataniu". Po wyczerpujących akrobacjach nadszedł czas na uzupełnienie spalonych kalorii. Apetyty dopisywały wszystkim uczniom.
  Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Cinema City. Romantyczna komedia Listy do M. 3 wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do Pińczowa.

16


16

16

16


Z WIZYTĄ W PSCK

    Uczniowie klasy 1a  15 grudnia 2017 roku udali się z wizytą do PSCK. To był dla  nich  prawdziwy eko-twórczy dzień. Prezenty pod choinkę i ozdoby świąteczne tworzyli  bardzo aktywnie i z wielkim talentem. Powstały same wspaniałości. Szczęściarzami będą ci, którzy znajdą je pod swoją choinką. Dużą niespodzianką dla nas były odwiedziny Burmistrza Miasta Pińczowa , który złożył mam życzenia z okazji zbliżających się świąt. Wspaniałą przygodą było zwiedzanie wystawy prac dzieci oraz ozdób i dekoracji świątecznych. To zbliżyło nas do wielkiego oczekiwania na święta.

16

16

16


W  BRAVE  DOGS- POLSKA

Uczniowie klasy 1a zostali zaproszeni do Brave   Dogs Polska , który ma siedzibę w Pińczowie. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci oprócz zwiedzania   brały udział w konkursach muzycznych  oraz plastycznych. Za swoją aktywność  spotkała ich niespodzianka w postaci upominków i smacznego  poczęstunku. To był wesoły i  pełen wrażeń dzień.

16

16

16


ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

   Uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach artystycznych w PSCK, na których wykonywali ozdoby choinkowe z masy ceramicznej. Pracę wykonywali z wielkim zaangażowaniem.
Piękne ozdoby powieszą na swojej świątecznej choince.

14

14

17

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

   Poniżej prezentujemy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursów przedmiotowych:

klasy gimnazjalne:

j. rosyjski  - 1. Daniel Baraban kl. 2 a
                    2. Agata Dora kl. 3 b

matematyka - 1. Agata Dora kl. 3 b
                        2. Karol Rusak kl. 3 a
                        3. Julia Koprowska kl. 3 a

chemia - 1. Agata Dora kl. 3 b

biologia - 1. Agata Dora kl. 3 b
                2. Małgorzata Żądło kl. 3 a
                3. Aleksandra Szymańska

j. polski - 1. Agata Dora kl. 3 b
                2. Julia Koprowska kl. 3 a

klasy szkoły podstawowej:

matematyka - 1. Maja Kowalska kl. 7 b

j. angielski - 1. Kacper Mrożek kl. 7 a
                    2. Krzysztof Czerw kl. 6 a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

   Z okazji mikołajek uczniowie klasy II a wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Galerii Korona w Kielcach, gdzie najpierw obejrzeli film pt. „Pierwsza gwiazdka”, a później spędzili godzinę w Bawialni „Czary Mary”. Dodatkową atrakcją było spotkanie Świętego Mikołaja i wspólne z nim zabawy. Obejrzenie animowanej komedii, ukazującej historię Bożego Narodzenia, było nie tylko rozrywką, lecz również pretekstem do wprowadzenia w świąteczny nastrój. Dla wszystkich był to czas na spotkanie, integrację i po prostu miłe spędzenie dnia. Wycieczka była udana, towarzyszył jej dobry humor. Dostarczyła dzieciom wielu radości i mnóstwa  wrażeń.

13 

13

13

13


 WIEŚCI Z BIBLIOTEKI:             
WITAMY W KRAINIE KSIĄŻEK !

  Miło nam poinformować wszystkich uczniów, a w szczególności miłośników książek, że od grudnia 2017 roku jest nowa szkolna czytelnia.
   Pomieszczenie czytelni mieści się w kompleksie bibliotecznym na III piętrze. Nowe wyposażenie czytelni - kolorowe meble i regały dostosowane są do wszystkich grup wiekowych czytelników.
W części pomieszczenia wydzielono miejsca dla klas 1 - 5 i urządzono je tak, aby uczniowie w ciszy   i spokoju mogli sobie poczytać i jednocześnie odpocząć w wygodnych pufach i siedziskach.
Dla starszych użytkowników klas 6, 7 i gimnazjalnych dostępne są miejsca przy stolikach.
Wyposażenie czytelni zostało sfinansowane z funduszy szkoły i powstało dzięki  wsparciu dyrekcji.
    Wszystkich uczniów zachęcamy do częstego i systematycznego korzystania z czytelni w czasie przerw lub po lekcjach - jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego.
    W ofercie bibliotecznej dostępne jest wiele ciekawych książek popularnonaukowych, literatury młodzieżowej, fantastycznej oraz nowych książek i opowiadań dla każdej grupy wiekowej - pt "DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO"
   Nowe książki pozyskane w tym  semestrze to przede wszystkim dar od naszych uczniów - zgromadzonych w ramach akcji "Podaruj Drugie Życie Swojej Książce". Wśród otrzymanych książek są pięknie ilustrowane encyklopedie dla dzieci, bajki, baśnie, tomiki poezji, albumy i poradniki. Często są to nowe książki.
  Za piękne dary serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom i ich rodzicom.
Dzięki koordynatorom tej akcji : pani U. Dziabale, pani E. Pruś, pani D. Chrobot, pani E.Nowak, pani    J. Łacie nasza biblioteka wzbogaciła się o 212 woluminów.

  Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nową ofertą czytelniczą, a klasy młodsze do odwiedzin w czytelni i wspólnego czytania z wychowawcami.

12

12

12

12


MIKOŁAJ W TESCO

  6 grudnia pińczowskie TESCO zaprosiło do swojego supermarketu uczniów klasy zerowej – grupę A, Szkoły Podstawowej nr 2.
   Po krótkim gościnnym występie dzieci otrzymały od św. Mikołaja paczki z łakociami.

10

10


NAUKA I ZABAWA

   Uczniowie klasy II B w prezencie mikołajkowym otrzymali wycieczkę do Kielc. Najpierw w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" obejrzeli współczesną wersję znanej bajki pt. "W butach. Kot w butach."  Opowiedziana wierszem, dowcipna historia Kota w butach zrealizowana została w bardzo efektownym stylu. Po spektaklu uczniowie udali się na lekcję teatralną, gdzie poznali nazwy zawodów twórców przedstawienia oraz rodzaje lalek teatralnych.
   Następnym etapem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki. Tam uczniowie obejrzeli wystawę, która opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Wzięli także udział w zajęciach laboratoryjnych, na których uczyli się  programowania. Zapoznali się z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Rysowali im linie na zwykłej kartce papieru i stosowali proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą im zlecili.
   Na wycieczce uczniowie świetnie się bawili, ale również wiele nauczyli.

7

7

7

7


MIKOŁAJKI

   Jak co roku w dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wraz ze śnieżynkami rozdawał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Obdarowani uczniowie odwdzięczali się piosenkami i wierszykami.

kl. III B

7

kl. I A

7

kl. III C

10

Św. Mikołaj w klasach zerowych.
     Dnia 07.12.2017r. dotarł do uczniów klasy 0A i 0B Św. Mikołaj. Dzieci czekały na niego z utęsknieniem. Napisały listy, były bardzo grzeczne, przygotowały piosenki i wierszyki. Oczywiście Św. Mikołaj przyniósł wszystkim prezenty. Na koniec dzieci obiecały, że przez cały rok będą bardzo grzeczne i będą czekały na kolejne spotkanie. Oczywiście na spotkaniu ze Św. Mikołajem był nasz Pan Dyrektor i Pani Dyrektor.


10

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W PARKU MIEJSKIM

Uczniowie klas pierwszych i zerowych  5 grudnia brali udział  w spotkaniu z Świętym Mikołajem, który właśnie odwiedził Pińczów. Uczestniczyli w różnych zabawach  i wystąpili na scenie z piosenką pt. ,, Panie Mikołaju”. W programie imprezy dzieciaki  skosztowały gorącej czekolady oraz waty cukrowej. Aktywnie brali  udział w różnorodnych konkursach z nagrodami oraz zabawach z elementami tańca. Obejrzeli pokaz motocykli oraz kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego mogli nabyć ozdoby na świąteczny stół. To była wspaniała zabawa pełna niespodzianek.

11

6

6

6

6

ANDRZEJKI

   Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.
   Również w naszej szkole z tej okazji odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Były także wróżby dotyczące najbliższej przyszłości i powodzenia w życiu.
   Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas zabaw w klasach:

kl. II B

3

kl. II A

3

kl. I A

3

kl. 0 B

6

kl. III B

6


SZKOLNY KONKURS CHEMICZNO-EKOLOGICZNY DLA KLAS DRUGICH GIMNAZJUM

    Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno – Ekologiczny. Konkurs ten cieszy dużą popularnością wśród uczniów, a dotyczył treści związanych z wodą i ochroną środowiska. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 23 listopada 2017 roku. Był to test wiedzy zawierający zadania zamknięte i otwarte problemowe z zakresu chemii w gimnazjum z elementami ekologii. Etap drugi odbył się 28 listopada 2017 roku i zawierał część doświadczalną, polegającą na samodzielnym zaprojektowaniu, wykonaniu i opisaniu (w formie krótkiego sprawozdania) przez uczniów wylosowanych doświadczeń.
  Do pierwszego etapu przystąpiło 10 uczniów, do drugiego 6 uczniów. Z testu uczeń mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów z drugiej części 12 punktów. W części praktycznej oceniana była: poprawność wykonania eksperymentu – 4 punkty, bezpieczeństwo wykonania eksperymentu 2 punkty, poprawność merytoryczna obserwacji i wnioskowania – 6 punktów.
    Zgodnie z regulaminem laureatami konkursu zostali uczniowie: Dumin Natalia, Banasik Krystian, Piątek Natalia. Uczniowie Ci otrzymują ocenę celującą z chemii. Uczniowie: Dziabała Aleksandra, Walasek Wiktor, Miler Marco otrzymują oceną bardzo dobrą. Pozostali uczniowie otrzymują 10 punktów z zachowania.

3

3

3


KONKURS: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

   W dniu 27.11.17. uczniowie klas 0-III wzięli udział w finale powiatowego konkursu: „Bezpieczna droga do szkoły”, pod patronatem fabryki: RIGIPS -STAWIANY, która była fundatorem nagród i gospodarzem imprezy.                                                                                                  
    Najmłodsze dzieci z klasy „0”b zaprezentowały niezwykle ciekawy i pouczający montaż słowno – muzyczny, nawiązujący tematycznie do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki któremu nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w konkursie i zdobyła nagrodę pieniężną.                
   Z kolei uczennice z klasy III a zmierzyły się z zadaniami  w teście wiedzy o bezpieczeństwie i układały na czas znak drogowy w formie puzzli, zajmując czwarte miejsce.                   
    Przyznano również nagrody dla uczniów szkoły, którzy wykonali na konkurs piękne prace plastyczne pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”.                                                         
    Nagrody  uroczyście wręczyła uczniom dyrekcja szkoły.      
    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

3

3

3

3


WYCIECZKA DO KIELC

    Dnia 22 listopada uczniowie klasy 0 „A” i 0 „B” wzięli udział w wycieczce do Kielc do „Krainy klocków lego”. Tam zapoznali się z historią klocków lego, wzięli udział w zabawie klockami oraz samodzielnie wykonali rysunek na koszulce, którą zabrali na pamiątkę do domu. Zabawa była wyśmienita, uśmiechy towarzyszyły dzieciom przez całą wycieczkę. Uczniowie obiecali na wiosnę powrócić w to miejsce.

3

3

3

3


WYJAZD DO SCHRONISKA „PRZYTULISKO” W BUSKU ZDROJU

    W bieżącym roku szkolnym, już po raz drugi, uczniowie klasy II a zainicjowali zbiórkę darów dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych psów „Przytulisko” w Busku Zdroju. Do akcji włączyli się również koledzy z innych klas naszej szkoły, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.  
Poza karmą, kocami i innymi akcesoriami dla piesków, na rzecz schroniska zostały też przekazane środki finansowe pochodzące z dobrowolnej zbiórki zorganizowanej przez dzieci w kwocie 105,00 zł.

29

29

29

29


WSPANIAŁA POSTAWA NASZYCH UCZNIÓW

    W dniach 16,20, 21 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz książki – „Drugie życie Twojej książki”, połączony z akcją charytatywną: „Miś, zna dzieci nie od dziś”. Akcja promowana była przez Stowarzyszenie „Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów". Uczniowie szkoły stanęli na wysokości zadania, otworzyli swe serca i poparli obie akcje. W sali nr 14 zostały zgromadzone ogromne ilości książek dla dzieci i młodzieży, które zasilą szkolną bibliotekę. Przynosili także produkty żywnościowe, zabawki, artykuły biurowe, przybory codziennego użytku, które zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach. Organizatorzy serdecznie dziękują zaangażowanym uczniom za tak wspaniałą postawę.

26

26

16

26


ZWIEDZAMY PIŃCZÓW

   16 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1a odbyli wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Pińczowie.
Spotkali się z włodarzami naszego miasta oraz poznali funkcjonujące wydziały. Pieczę nad całym spotkaniem sprawował Sekretarz  Gminy Pińczów. Na   zakończenie  spotkania dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki. To był miły i ciekawy dzień.

21

21

21


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   Dnia 10.11.2017r. grono pedagogiczne i uczniowie SP nr 2 w Pińczowie uczestniczyli w widowisku słowno–muzycznym, przygotowanym z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .
    Spektakl został przygotowany przez uczniów kl. Vb szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum. Ukazywał drogę naszego narodu do wolności. Przypominał ważne wydarzenia z dziejów Polski, bohaterów, którzy walczyli i ginęli, by ojczyzna była niepodległa.

21

21

21

21


DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie przystąpiła do II edycji programu ”Dziecięca Piłka Ręczna” w roku szkolnym 2017/2018, który organizuje  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Szkoła z tytułu przystąpienia do programu otrzymała sprzęt sportowy do gry w dziecięcą piłkę ręczną. W zestawie znajduje się bramka, 10 piłek, kamizelki oraz znaczki do tworzenia boiska. W programie będą uczestniczyli uczniowie z klas III.

20

20

20


VIII EDYCJA BAJKOTERAPII PRZEDSZKOLAKA

    Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się VIII edycja Bajkoterapii przedszkolaka, pt. „Nie pójdę z nieznajomym”. Poprowadziła ją p. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pińczowie.  Słuchaczami były dzieci z klas „0 a” i „0 b” . Bajkoterapia rozpoczęła się rozmową o wzajemnym szacunku oraz o asertywności i sytuacjach, w których należy powiedzieć „nie”. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów książek „Maks nie rozmawia z obcymi” Christiana Tielmanna i Sabine Kraushaar, „Nie pójdę z nieznajomym” Dagmar Geisler, „Poniżanie Nie!” Dominique de Saint Mars i Serge’a Blocha oraz „Szacunek. Ja na niego zasługuję i innym go okazuję!” Teda i Jenny O’Neal. Po wysłuchaniu książeczek, dzieci zabawiły się w małych aktorów i przedstawiły scenki z usłyszanych bajeczek. Na koniec otrzymały od pani dyrektor Jolanty Opoki słodki poczęstunek.

11

11

11

11

 

MALI PATRIOCI

  Uczniowie klasy 1a wspólnie z wychowawcą i rodzicami odwiedzili Cmentarz Wojenny w Pińczowie  oraz mogiłę upamiętniającą Katyń. Zachowali się bardzo odpowiedzialnie i uczcili pamięć poległych chwilą ciszy. Zapalili znicze  przy mogiłach żołnierskich. Był to dzień zadumy  i wielkiego patriotyzmu.

9


9

9


JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

   Klasy 0 A i B odwiedziła pani policjantka. Spotkanie było podsumowaniem zajęć o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

9


9

9


WSPÓŁCZEŚNI POECI DZIECIOM

    W środę, 4 października, odbyła się kolejna edycja głośnego czytania "Współcześni poeci dzieciom". Słuchaczami były dzieci z klas "0 a" i "0 b"przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pińczowie, których wychowawczyniami są panie Elżbieta Wróbel i Agnieszka Pawłowska. Czytane były wiersze Jacka Cudnego i Marcina Brykczyńskiego. Oprócz bibliotekarki Grażyny Zuchowicz, wiersze czytali goście ze Schroniska dla Nieletnich w Gackach: nauczyciel Piotr Magdziarz, wychowawca Mariusz Rogala oraz wychowankowie Kacper i Mateusz.

9

9

9


WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

      18 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami zwiedzili zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu.
    Nazwy Auschwitz, Birkenau są niemieckimi odpowiednikami polskich nazw Oświęcim i Brzezinka stosowanymi po agresji Niemiec na Polskę w 1939 r. i aneksji tych ziem przez III Rzeszę. W 1940 r. na tych terenach władze niemieckie utworzyły obóz przeznaczony początkowo do osadzania więźniów politycznych i opozycji, głównie Polaków. Rozbudowywany był potem stopniowo w główne miejsce masowej eksterminacji około miliona Żydów z całej Europy, a także wielu Polaków, Romów, jeńców radzieckich oraz ofiar innych narodowości.
     Priorytetem wycieczki była realizacja edukacji patriotycznej oraz zadań Programu Wychowawczego Szkoły, jakim jest zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Kolejne zamierzenie to poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce oraz kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci. Intencją naszą stało się budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.

7

7

7

7


WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH

   25 października uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców oraz pedagoga szkolnego udali się na wycieczkę szkolną. W Podzamczu koło Chęcin odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie  mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa mistrza włoskiego renesansu, a także zobaczyć jak prawidłowo funkcjonuje ludzki organizm. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczestnikom obserwacje przez mikroskop oraz gry i układanki  logiczne.
 Kolejnym punktem wyjazdu był  seans filmowy pt. "Tarapaty" w  kinie Helios w Kielcach oraz zabawa w kręgielni.
 Wycieczkę wszyscy zgodnie uznali za niezwykle udaną.

3

3

3

3


Z WIZYTĄ W "WODOCIĄGACH PIŃCZOWSKICH"

     13 października klasa 7b wraz z opiekunem p. Anną Garbacz uczestniczyła w warsztatach dotyczących jakości oraz składu wody pitnej zorganizowanych przez „Wodociągi Pińczowskie” Sp.   z o.o.

Podczas prelekcji, którą prowadziła pracownica „Wodociągów Pińczowskich”, uczniowie mieli okazję poznać, jak wygląda proces produkcji wody oraz odprowadzania nieczystości. Dowiedzieli się również, jaki skład chemiczny ma woda, która płynie w ich kranach na co dzień. Po prelekcji uczestnicy spotkania zwiedzili zakład, z zaciekawieniem i podziwem zapoznając się z nowoczesną technologią produkcji i dostarczania wody pitnej dla mieszkańców miasta.

Młodzież na własne oczy zobaczyła, jak przebiega proces oczyszczania ścieków od momentu dotarcia do oczyszczalni do ostatniego etapu, kiedy oczyszczone i bezpieczne dla środowiska opuszczają oczyszczalnię. Z zaskoczeniem patrzyli na różnicę w wyglądzie i zapachu pomiędzy ściekami, które wpływają do oczyszczalni, ściekami oczyszczonymi.

Zwiedzanie „Wodociągów Pińczowskich” uświadomiło uczniom, że warto dbać o środowisko naturalne, a przy okazji zdobyli wiedzę o uzdatnianiu wody i dostarczaniu jej do naszych domów.

2

2

2


ZABAWY Z MAMĄ

   26.10.2017 w klasie 0 „B” odbyły się „ Zabawy z mamą”. W godzinach popołudniowych uczniowie przyszli ze swoimi mamusiami na wspólne zabawy. Był  śpiew, taniec, układanie puzzli, zadania z puszką oraz portret mamy. Uczniowie swoim mamusiom zadedykowali wiersze i piosenkę. Na koniec każda mama otrzymała medal. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i pozwoliła miło spędzić wolny czas ze swoimi dziećmi.

2

2

2

2


SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH

      Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych  w Kielcach zorganizowali szkolenie pocztów sztandarowych szkół z terenu województwa świętokrzyskiego.
    W szkoleniu wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie. Program ćwiczeń obejmował część teoretyczną i praktyczną: zasady udziału wojskowej asysty honorowej w uroczystościach patriotycznych, chwyty sztandarem oraz marsz i zmianę  ugrupowania.
Szkolenie odbyło się 20 października 2017 roku na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczniowie, którzy wzięli udział w szkoleniu: Zuzanna Kudełka, Natalia Dryja, Kinga Młyńczak, Emilia Łukasik, Amadeusz Lasia, Aleksander Duda. Opiekę sprawowała Renata Wojtaś.

30

30

30


BIEGI PRZEŁAJOWE

   Na terenie MOSiR w Pińczowie 17 października odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe na dystansie 800 i 1000 metrów. Drużyna chłopców z klas gimnazjalnych w składzie : A. Lasia, J. Biały, P. Domagała, Ł. Gniady, M. Szwajcowski, S. Kwiecień zajęła I miejsce. Dziewczęta zajęły II miejsce, a wystąpiły w składzie : N. Jonczyk, E. Łukasik, M.Poros, M. Prażuch, N. Omasta, A. Segda.

30

30

30

30

30


WAŻNA RZECZ PRZYJAŹŃ

   26 października pierwszaki i dzieci z  zerówek wybrały się do kina na animowany film przygodowy  pt. ,,My Little Pony”. Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy  musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa, by ją odzyskać. Dzielni bohaterowie wyruszyli w pełną przygód podróż, podczas której zyskali nowych przyjaciół. Dzieci  po raz kolejny przekonały się, że przyjaźń to magia i bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka.
 
26

26

9

7


KOCHANE PIERWSZAKI

     23 października nasi milusińscy z klas pierwszych  wzięli udział w imprezie organizowanej przez ,,Echo Dnia” w budynku  Szkoły Podstawowej nr 1 . Jeż Edek wraz z przedstawicielami policji i straży pożarnej przypomnieli dzieciakom jak dbać o  bezpieczeństwo i jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Natomiast przedstawiciele Kasy Regionalnego Ubezpieczenia Społecznego przygotowali króciutki spektakl o  przygodach pszczółki Kruszynki i trzmiela Okruszka. Pierwszaki dowiedziały się wielu ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa w domu i gospodarstwie, bardzo szkodliwej "chemii" w uprawach, ekologii i zdrowym żywieniu. Oczywiście nie obyło się bez egzaminu, z którego pierwszoklasiści wyszli zwycięsko. Na zakończenie wszystkie dzieciaki otrzymały upominki i pozowały do zdjęć klasowych, biorąc tym udział w konkursie sms-owym na najsympatyczniejszą klasę w regionie. Życzymy naszym pierwszakom wygranej .

26

26

26

26


ZABAWY Z TATĄ

   19.10.2017 w klasie 0 „B” odbyły się „ Zabawy z tatą”. W godzinach popołudniowych uczniowie przyszli ze swoimi tatusiami na wspólne zabawy. Był  śpiew, taniec, rozgrywki w warcaby, zadania ruchowe oraz prace z kasztanów. Na koniec każdy tata otrzymał dyplom. Zabawa dostarczyła wiele pozytywnych emocji i pozwoliła miło spędzić wolny czas ze swoimi dziećmi.

26

26

26

26
TEATR KURTYNA

    26 października kolejny raz odwiedzili nas aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie pt. "Tu rządzi kot". Natomiast do uczniów klas starszych skierowany był spektakl "Możesz odkryć siebie".
    Obie sztuki miały charakter profilaktyczno-edukacyjny. Ich celem było zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobre i złe strony Internetu, niebezpieczeństwa użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek, kształtowanie umiejętności utrzymywania ładu i porządku wokół siebie, w miejscu nauki i zabawy. Uczniowie klas IV-VII dodatkowo poznali sposoby prowadzenia rozmowy w sytuacji konfliktu, podstawy negocjacji i mediacji.
   Uczniowie w skupieniu obejrzeli spektakle. Aktorzy mieli świetny kontakt z widzami, którzy  nagrodzili ich gromkimi brawami. Zaś swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami  podzielili się
z wychowawcami w klasach.

26

26


WYCIECZKA DO PACANOWA

     Dnia 18 października klasa 0 „B” uczestniczyła w wycieczce do Pacanowa do Europejskiego Centrum Bajki. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom znanych postaci bajkowych z Koziołkiem  Matołkiem w roli głównej. Uczniowie zwiedzili „Bajkowy świat”, gdzie mogli spotkać się z bohaterami wielu bajek, poznali kolejne przygody Koziołka Matołka oraz wiele ciekawostek dotyczących znanych już bajek. Następnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Spotkanie z bajką”, na których w formie  zabawy odgadywali tytuły bajek, cytaty, imiona bohaterów przy użyciu różnych rekwizytów. Punktem kulminacyjnym warsztatów było krótkie przedstawienie, w którym brały udział same dzieci. Po odpoczynku i zakupie pamiątek uczniowie pełni wrażeń wrócili pod opieką p. Agnieszki Pawłowskiej do Pińczowa.

23

23

23

23


XVII DZIEŃ PAPIESKI

     „Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzony był Dzień Papieski.
 8 października 2017 roku  harcerze z naszej szkoły aktywnie włączyli się w parafii Miłosierdzia Bożego w zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Harcerze zebrali kwotę 1766zł, która została wpłacona na konto Caritas Diecezji Kieleckiej.

23

23

23

23OGÓLNOPOLSKA LAUREATKA

    Uczennica Sara  Koniusz,  będąc w klasie 3b, brała udział w konkursie literackim ,, Popisz się talentem- 2017”. Swoje dzieło zatytułowała ,, CX i złodzieje”, dzięki któremu  otrzymała statuetkę laureatki  ogólnopolskiej w miesiącu czerwcu. Natomiast obecnie jest współautorką  książki  ,, Ukryte światy”. Gratulujemy sukcesu wspaniałej i utalentowanej uczennicy.

22

22

22PIERWSZAK - PRAWDZIWY UCZEŃ

     13 października po ponad miesięcznej ,, próbie” pierwszoklasiści zostali  przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II . Uczniowie po pięknej  recytacji wiersza      ,, Tarcza”,   z rąk dyrekcji szkoły otrzymali tarczę z pełną nazwą szkoły i emblematem patrona, legitymacje szkolne, oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzice dla swych pociech ufundowali ,, Magiczne kuferki” pełne kolorowych pomocy, które na pewno pomogą pierwszakom w zdobywaniu umiejętności i doskonałych ocen. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów i samych szóstek.

19

19

19

19

19
15


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   13 października 2017 roku uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Mirosław Madej mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym odpowiedzialnym zawodzie.
Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

15

15

15

15

15WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO KRZYŻANOWIC

    11 października br. uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez pracownika Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach k/Pińczowa.
    Podczas zajęć dzieci uzyskały ogólne informacje na temat Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych oraz  pogłębiły, utrwaliły i usystematyzowały wiedzę z zakresu zmian w przyrodzie jesienią. Bardzo ciekawie przeprowadzona lekcja dotyczyła „darów jesieni” z lasów, pól i sadów, a także zwierząt i ptaków przygotowujących się w tym czasie do zimy.
    Spotkanie zakończyło się minitestem podsumowującym zajęcia oraz konsumpcją przygotowanych przez rodziców kiełbasek z grilla.

12


12

12


PRÓBNY ALARM

      Dnia 2 października tuż przed godziną 10:00 dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie poinformowała stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie o wybuchu pożaru w budynku szkoły oraz rozpoczętej ewakuacji dzieci z całej placówki oświatowej. Był to oczywiście alarm ćwiczebny.
Strażacy używając sztucznego dymu odcięli jedną z klatek schodowych, w ten sposób angażując opiekunów dzieci do obrania alternatywnej drogi ewakuacyjnej z obiektu.
 Pińczowscy strażacy przećwiczyli również scenariusz, gdzie jedno z dzieci nie opuściło budynku i utknęło w zadymionym korytarzu. Tu ratownicy przeprowadzili rozwinięcie linii gaśniczych oraz przeszukali budynek, następnie udzielili poszkodowanemu chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

27

27

27

27


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasach pierwszych obchodzono Dzień Chłopaka w kinie Helios w Kielcach. Uczniowie obejrzeli film pt. ,, Gang wiewióra 2”. Po seansie uczestniczyli w zabawach integracyjnych i otrzymali od organizatorów wspaniałe upominki. Dziewczynki dodatkowo dla chłopców zorganizowały upominki, które uroczyście zostały  im wręczone. Zabawa dalej przeniosła się do McDonalds, gdzie oprócz pyszności czekała na nas lawina upominków. Zadowoleni,  szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

12

12

12

12

12
    

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   27 września odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się sześcioro kandydatów, na których oddano 217 głosów, w tym trzy nieważne. Stanowiło to 60% frekwencję. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, z dniem 28 września powołany został nowy samorząd w składzie:

Łęczek Alicja kl. VII a - przewodnicząca (90 głosów)
Wojtaś Zuzanna kl.III a - zastępca (61 głosów)
Janiszewski Igor kl. II b -zastępca (44 głosy)
Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddany głos.


1

1

1

1

1


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Dziś w naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny, w którym  wchodzą w życie wielkie zmiany w systemie edukacji. Nasza placówka już nie jest Zespołem Szkół. Od 1 września jest Szkołą Podstawową nr 2 z klasami gimnazjalnymi oraz oddziałami przedszkolnymi.
   Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości, został wprowadzony sztandar i odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły - Mirosław Madej, który życząc nam sukcesów podkreślił, jakie znaczenie ma zdobyta przez nas wiedza. Dyrektor przedstawił wychowawców, nauczycieli i uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - klas zerowych i pierwszych. Szczególne słowa zostały skierowane do wychowanków klas I, którzy rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Po tej ceremonii stali się oni członkami naszej społeczności szkolnej.
    Po zakończeniu uczniowie razem z wychowawcami udali się do swoich klas.

4

4

4

4

4

4