godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności

MIKOŁAJ W TESCO

  6 grudnia pińczowskie TESCO zaprosiło do swojego supermarketu uczniów klasy zerowej – grupę A, Szkoły Podstawowej nr 2.
   Po krótkim gościnnym występie dzieci otrzymały od św. Mikołaja paczki z łakociami.

10

10


NAUKA I ZABAWA

   Uczniowie klasy II B w prezencie mikołajkowym otrzymali wycieczkę do Kielc. Najpierw w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" obejrzeli współczesną wersję znanej bajki pt. "W butach. Kot w butach."  Opowiedziana wierszem, dowcipna historia Kota w butach zrealizowana została w bardzo efektownym stylu. Po spektaklu uczniowie udali się na lekcję teatralną, gdzie poznali nazwy zawodów twórców przedstawienia oraz rodzaje lalek teatralnych.
   Następnym etapem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki. Tam uczniowie obejrzeli wystawę, która opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Wzięli także udział w zajęciach laboratoryjnych, na których uczyli się  programowania. Zapoznali się z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Rysowali im linie na zwykłej kartce papieru i stosowali proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą im zlecili.
   Na wycieczce uczniowie świetnie się bawili, ale również wiele nauczyli.

7

7

7

7


MIKOŁAJKI

   Jak co roku w dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wraz ze śnieżynkami rozdawał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Obdarowani uczniowie odwdzięczali się piosenkami i wierszykami.

kl. III B

7

kl. I A

7

kl. III C

10

Św. Mikołaj w klasach zerowych.
     Dnia 07.12.2017r. dotarł do uczniów klasy 0A i 0B Św. Mikołaj. Dzieci czekały na niego z utęsknieniem. Napisały listy, były bardzo grzeczne, przygotowały piosenki i wierszyki. Oczywiście Św. Mikołaj przyniósł wszystkim prezenty. Na koniec dzieci obiecały, że przez cały rok będą bardzo grzeczne i będą czekały na kolejne spotkanie. Oczywiście na spotkaniu ze Św. Mikołajem był nasz Pan Dyrektor i Pani Dyrektor.


10

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W PARKU MIEJSKIM

Uczniowie klas pierwszych i zerowych  5 grudnia brali udział  w spotkaniu z Świętym Mikołajem, który właśnie odwiedził Pińczów. Uczestniczyli w różnych zabawach  i wystąpili na scenie z piosenką pt. ,, Panie Mikołaju”. W programie imprezy dzieciaki  skosztowały gorącej czekolady oraz waty cukrowej. Aktywnie brali  udział w różnorodnych konkursach z nagrodami oraz zabawach z elementami tańca. Obejrzeli pokaz motocykli oraz kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego mogli nabyć ozdoby na świąteczny stół. To była wspaniała zabawa pełna niespodzianek.

11

6

6

6

6

ANDRZEJKI

   Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.
   Również w naszej szkole z tej okazji odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Były także wróżby dotyczące najbliższej przyszłości i powodzenia w życiu.
   Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas zabaw w klasach:

kl. II B

3

kl. II A

3

kl. I A

3

kl. 0 B

6

kl. III B

6


SZKOLNY KONKURS CHEMICZNO-EKOLOGICZNY DLA KLAS DRUGICH GIMNAZJUM

    Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno – Ekologiczny. Konkurs ten cieszy dużą popularnością wśród uczniów, a dotyczył treści związanych z wodą i ochroną środowiska. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 23 listopada 2017 roku. Był to test wiedzy zawierający zadania zamknięte i otwarte problemowe z zakresu chemii w gimnazjum z elementami ekologii. Etap drugi odbył się 28 listopada 2017 roku i zawierał część doświadczalną, polegającą na samodzielnym zaprojektowaniu, wykonaniu i opisaniu (w formie krótkiego sprawozdania) przez uczniów wylosowanych doświadczeń.
  Do pierwszego etapu przystąpiło 10 uczniów, do drugiego 6 uczniów. Z testu uczeń mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów z drugiej części 12 punktów. W części praktycznej oceniana była: poprawność wykonania eksperymentu – 4 punkty, bezpieczeństwo wykonania eksperymentu 2 punkty, poprawność merytoryczna obserwacji i wnioskowania – 6 punktów.
    Zgodnie z regulaminem laureatami konkursu zostali uczniowie: Dumin Natalia, Banasik Krystian, Piątek Natalia. Uczniowie Ci otrzymują ocenę celującą z chemii. Uczniowie: Dziabała Aleksandra, Walasek Wiktor, Miler Marco otrzymują oceną bardzo dobrą. Pozostali uczniowie otrzymują 10 punktów z zachowania.

3

3

3


KONKURS: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

   W dniu 27.11.17. uczniowie klas 0-III wzięli udział w finale powiatowego konkursu: „Bezpieczna droga do szkoły”, pod patronatem fabryki: RIGIPS -STAWIANY, która była fundatorem nagród i gospodarzem imprezy.                                                                                                  
    Najmłodsze dzieci z klasy „0”b zaprezentowały niezwykle ciekawy i pouczający montaż słowno – muzyczny, nawiązujący tematycznie do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki któremu nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w konkursie i zdobyła nagrodę pieniężną.                
   Z kolei uczennice z klasy III a zmierzyły się z zadaniami  w teście wiedzy o bezpieczeństwie i układały na czas znak drogowy w formie puzzli, zajmując czwarte miejsce.                   
    Przyznano również nagrody dla uczniów szkoły, którzy wykonali na konkurs piękne prace plastyczne pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”.                                                         
    Nagrody  uroczyście wręczyła uczniom dyrekcja szkoły.      
    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

3

3

3

3


WYCIECZKA DO KIELC

    Dnia 22 listopada uczniowie klasy 0 „A” i 0 „B” wzięli udział w wycieczce do Kielc do „Krainy klocków lego”. Tam zapoznali się z historią klocków lego, wzięli udział w zabawie klockami oraz samodzielnie wykonali rysunek na koszulce, którą zabrali na pamiątkę do domu. Zabawa była wyśmienita, uśmiechy towarzyszyły dzieciom przez całą wycieczkę. Uczniowie obiecali na wiosnę powrócić w to miejsce.

3

3

3

3


WYJAZD DO SCHRONISKA „PRZYTULISKO” W BUSKU ZDROJU

    W bieżącym roku szkolnym, już po raz drugi, uczniowie klasy II a zainicjowali zbiórkę darów dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych psów „Przytulisko” w Busku Zdroju. Do akcji włączyli się również koledzy z innych klas naszej szkoły, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.  
Poza karmą, kocami i innymi akcesoriami dla piesków, na rzecz schroniska zostały też przekazane środki finansowe pochodzące z dobrowolnej zbiórki zorganizowanej przez dzieci w kwocie 105,00 zł.

29

29

29

29


WSPANIAŁA POSTAWA NASZYCH UCZNIÓW

    W dniach 16,20, 21 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz książki – „Drugie życie Twojej książki”, połączony z akcją charytatywną: „Miś, zna dzieci nie od dziś”. Akcja promowana była przez Stowarzyszenie „Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska Chapter Pińczów". Uczniowie szkoły stanęli na wysokości zadania, otworzyli swe serca i poparli obie akcje. W sali nr 14 zostały zgromadzone ogromne ilości książek dla dzieci i młodzieży, które zasilą szkolną bibliotekę. Przynosili także produkty żywnościowe, zabawki, artykuły biurowe, przybory codziennego użytku, które zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach. Organizatorzy serdecznie dziękują zaangażowanym uczniom za tak wspaniałą postawę.

26

26

16

26


ZWIEDZAMY PIŃCZÓW

   16 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1a odbyli wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Pińczowie.
Spotkali się z włodarzami naszego miasta oraz poznali funkcjonujące wydziały. Pieczę nad całym spotkaniem sprawował Sekretarz  Gminy Pińczów. Na   zakończenie  spotkania dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki. To był miły i ciekawy dzień.

21

21

21


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   Dnia 10.11.2017r. grono pedagogiczne i uczniowie SP nr 2 w Pińczowie uczestniczyli w widowisku słowno–muzycznym, przygotowanym z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .
    Spektakl został przygotowany przez uczniów kl. Vb szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum. Ukazywał drogę naszego narodu do wolności. Przypominał ważne wydarzenia z dziejów Polski, bohaterów, którzy walczyli i ginęli, by ojczyzna była niepodległa.

21

21

21

21


DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie przystąpiła do II edycji programu ”Dziecięca Piłka Ręczna” w roku szkolnym 2017/2018, który organizuje  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Szkoła z tytułu przystąpienia do programu otrzymała sprzęt sportowy do gry w dziecięcą piłkę ręczną. W zestawie znajduje się bramka, 10 piłek, kamizelki oraz znaczki do tworzenia boiska. W programie będą uczestniczyli uczniowie z klas III.

20

20

20


VIII EDYCJA BAJKOTERAPII PRZEDSZKOLAKA

    Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się VIII edycja Bajkoterapii przedszkolaka, pt. „Nie pójdę z nieznajomym”. Poprowadziła ją p. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pińczowie.  Słuchaczami były dzieci z klas „0 a” i „0 b” . Bajkoterapia rozpoczęła się rozmową o wzajemnym szacunku oraz o asertywności i sytuacjach, w których należy powiedzieć „nie”. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów książek „Maks nie rozmawia z obcymi” Christiana Tielmanna i Sabine Kraushaar, „Nie pójdę z nieznajomym” Dagmar Geisler, „Poniżanie Nie!” Dominique de Saint Mars i Serge’a Blocha oraz „Szacunek. Ja na niego zasługuję i innym go okazuję!” Teda i Jenny O’Neal. Po wysłuchaniu książeczek, dzieci zabawiły się w małych aktorów i przedstawiły scenki z usłyszanych bajeczek. Na koniec otrzymały od pani dyrektor Jolanty Opoki słodki poczęstunek.

11

11

11

11

 

MALI PATRIOCI

  Uczniowie klasy 1a wspólnie z wychowawcą i rodzicami odwiedzili Cmentarz Wojenny w Pińczowie  oraz mogiłę upamiętniającą Katyń. Zachowali się bardzo odpowiedzialnie i uczcili pamięć poległych chwilą ciszy. Zapalili znicze  przy mogiłach żołnierskich. Był to dzień zadumy  i wielkiego patriotyzmu.

9


9

9


JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

   Klasy 0 A i B odwiedziła pani policjantka. Spotkanie było podsumowaniem zajęć o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

9


9

9


WSPÓŁCZEŚNI POECI DZIECIOM

    W środę, 4 października, odbyła się kolejna edycja głośnego czytania "Współcześni poeci dzieciom". Słuchaczami były dzieci z klas "0 a" i "0 b"przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pińczowie, których wychowawczyniami są panie Elżbieta Wróbel i Agnieszka Pawłowska. Czytane były wiersze Jacka Cudnego i Marcina Brykczyńskiego. Oprócz bibliotekarki Grażyny Zuchowicz, wiersze czytali goście ze Schroniska dla Nieletnich w Gackach: nauczyciel Piotr Magdziarz, wychowawca Mariusz Rogala oraz wychowankowie Kacper i Mateusz.

9

9

9


WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

      18 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami zwiedzili zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu.
    Nazwy Auschwitz, Birkenau są niemieckimi odpowiednikami polskich nazw Oświęcim i Brzezinka stosowanymi po agresji Niemiec na Polskę w 1939 r. i aneksji tych ziem przez III Rzeszę. W 1940 r. na tych terenach władze niemieckie utworzyły obóz przeznaczony początkowo do osadzania więźniów politycznych i opozycji, głównie Polaków. Rozbudowywany był potem stopniowo w główne miejsce masowej eksterminacji około miliona Żydów z całej Europy, a także wielu Polaków, Romów, jeńców radzieckich oraz ofiar innych narodowości.
     Priorytetem wycieczki była realizacja edukacji patriotycznej oraz zadań Programu Wychowawczego Szkoły, jakim jest zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Kolejne zamierzenie to poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce oraz kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci. Intencją naszą stało się budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.

7

7

7

7


WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH

   25 października uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców oraz pedagoga szkolnego udali się na wycieczkę szkolną. W Podzamczu koło Chęcin odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie  mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa mistrza włoskiego renesansu, a także zobaczyć jak prawidłowo funkcjonuje ludzki organizm. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczestnikom obserwacje przez mikroskop oraz gry i układanki  logiczne.
 Kolejnym punktem wyjazdu był  seans filmowy pt. "Tarapaty" w  kinie Helios w Kielcach oraz zabawa w kręgielni.
 Wycieczkę wszyscy zgodnie uznali za niezwykle udaną.

3

3

3

3


Z WIZYTĄ W "WODOCIĄGACH PIŃCZOWSKICH"

     13 października klasa 7b wraz z opiekunem p. Anną Garbacz uczestniczyła w warsztatach dotyczących jakości oraz składu wody pitnej zorganizowanych przez „Wodociągi Pińczowskie” Sp.   z o.o.

Podczas prelekcji, którą prowadziła pracownica „Wodociągów Pińczowskich”, uczniowie mieli okazję poznać, jak wygląda proces produkcji wody oraz odprowadzania nieczystości. Dowiedzieli się również, jaki skład chemiczny ma woda, która płynie w ich kranach na co dzień. Po prelekcji uczestnicy spotkania zwiedzili zakład, z zaciekawieniem i podziwem zapoznając się z nowoczesną technologią produkcji i dostarczania wody pitnej dla mieszkańców miasta.

Młodzież na własne oczy zobaczyła, jak przebiega proces oczyszczania ścieków od momentu dotarcia do oczyszczalni do ostatniego etapu, kiedy oczyszczone i bezpieczne dla środowiska opuszczają oczyszczalnię. Z zaskoczeniem patrzyli na różnicę w wyglądzie i zapachu pomiędzy ściekami, które wpływają do oczyszczalni, ściekami oczyszczonymi.

Zwiedzanie „Wodociągów Pińczowskich” uświadomiło uczniom, że warto dbać o środowisko naturalne, a przy okazji zdobyli wiedzę o uzdatnianiu wody i dostarczaniu jej do naszych domów.

2

2

2


ZABAWY Z MAMĄ

   26.10.2017 w klasie 0 „B” odbyły się „ Zabawy z mamą”. W godzinach popołudniowych uczniowie przyszli ze swoimi mamusiami na wspólne zabawy. Był  śpiew, taniec, układanie puzzli, zadania z puszką oraz portret mamy. Uczniowie swoim mamusiom zadedykowali wiersze i piosenkę. Na koniec każda mama otrzymała medal. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i pozwoliła miło spędzić wolny czas ze swoimi dziećmi.

2

2

2

2


SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH

      Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych  w Kielcach zorganizowali szkolenie pocztów sztandarowych szkół z terenu województwa świętokrzyskiego.
    W szkoleniu wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie. Program ćwiczeń obejmował część teoretyczną i praktyczną: zasady udziału wojskowej asysty honorowej w uroczystościach patriotycznych, chwyty sztandarem oraz marsz i zmianę  ugrupowania.
Szkolenie odbyło się 20 października 2017 roku na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczniowie, którzy wzięli udział w szkoleniu: Zuzanna Kudełka, Natalia Dryja, Kinga Młyńczak, Emilia Łukasik, Amadeusz Lasia, Aleksander Duda. Opiekę sprawowała Renata Wojtaś.

30

30

30


BIEGI PRZEŁAJOWE

   Na terenie MOSiR w Pińczowie 17 października odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe na dystansie 800 i 1000 metrów. Drużyna chłopców z klas gimnazjalnych w składzie : A. Lasia, J. Biały, P. Domagała, Ł. Gniady, M. Szwajcowski, S. Kwiecień zajęła I miejsce. Dziewczęta zajęły II miejsce, a wystąpiły w składzie : N. Jonczyk, E. Łukasik, M.Poros, M. Prażuch, N. Omasta, A. Segda.

30

30

30

30

30


WAŻNA RZECZ PRZYJAŹŃ

   26 października pierwszaki i dzieci z  zerówek wybrały się do kina na animowany film przygodowy  pt. ,,My Little Pony”. Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy  musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa, by ją odzyskać. Dzielni bohaterowie wyruszyli w pełną przygód podróż, podczas której zyskali nowych przyjaciół. Dzieci  po raz kolejny przekonały się, że przyjaźń to magia i bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka.
 
26

26

9

7


KOCHANE PIERWSZAKI

     23 października nasi milusińscy z klas pierwszych  wzięli udział w imprezie organizowanej przez ,,Echo Dnia” w budynku  Szkoły Podstawowej nr 1 . Jeż Edek wraz z przedstawicielami policji i straży pożarnej przypomnieli dzieciakom jak dbać o  bezpieczeństwo i jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Natomiast przedstawiciele Kasy Regionalnego Ubezpieczenia Społecznego przygotowali króciutki spektakl o  przygodach pszczółki Kruszynki i trzmiela Okruszka. Pierwszaki dowiedziały się wielu ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa w domu i gospodarstwie, bardzo szkodliwej "chemii" w uprawach, ekologii i zdrowym żywieniu. Oczywiście nie obyło się bez egzaminu, z którego pierwszoklasiści wyszli zwycięsko. Na zakończenie wszystkie dzieciaki otrzymały upominki i pozowały do zdjęć klasowych, biorąc tym udział w konkursie sms-owym na najsympatyczniejszą klasę w regionie. Życzymy naszym pierwszakom wygranej .

26

26

26

26


ZABAWY Z TATĄ

   19.10.2017 w klasie 0 „B” odbyły się „ Zabawy z tatą”. W godzinach popołudniowych uczniowie przyszli ze swoimi tatusiami na wspólne zabawy. Był  śpiew, taniec, rozgrywki w warcaby, zadania ruchowe oraz prace z kasztanów. Na koniec każdy tata otrzymał dyplom. Zabawa dostarczyła wiele pozytywnych emocji i pozwoliła miło spędzić wolny czas ze swoimi dziećmi.

26

26

26

26
TEATR KURTYNA

    26 października kolejny raz odwiedzili nas aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie pt. "Tu rządzi kot". Natomiast do uczniów klas starszych skierowany był spektakl "Możesz odkryć siebie".
    Obie sztuki miały charakter profilaktyczno-edukacyjny. Ich celem było zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobre i złe strony Internetu, niebezpieczeństwa użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek, kształtowanie umiejętności utrzymywania ładu i porządku wokół siebie, w miejscu nauki i zabawy. Uczniowie klas IV-VII dodatkowo poznali sposoby prowadzenia rozmowy w sytuacji konfliktu, podstawy negocjacji i mediacji.
   Uczniowie w skupieniu obejrzeli spektakle. Aktorzy mieli świetny kontakt z widzami, którzy  nagrodzili ich gromkimi brawami. Zaś swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami  podzielili się
z wychowawcami w klasach.

26

26


WYCIECZKA DO PACANOWA

     Dnia 18 października klasa 0 „B” uczestniczyła w wycieczce do Pacanowa do Europejskiego Centrum Bajki. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom znanych postaci bajkowych z Koziołkiem  Matołkiem w roli głównej. Uczniowie zwiedzili „Bajkowy świat”, gdzie mogli spotkać się z bohaterami wielu bajek, poznali kolejne przygody Koziołka Matołka oraz wiele ciekawostek dotyczących znanych już bajek. Następnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Spotkanie z bajką”, na których w formie  zabawy odgadywali tytuły bajek, cytaty, imiona bohaterów przy użyciu różnych rekwizytów. Punktem kulminacyjnym warsztatów było krótkie przedstawienie, w którym brały udział same dzieci. Po odpoczynku i zakupie pamiątek uczniowie pełni wrażeń wrócili pod opieką p. Agnieszki Pawłowskiej do Pińczowa.

23

23

23

23


XVII DZIEŃ PAPIESKI

     „Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzony był Dzień Papieski.
 8 października 2017 roku  harcerze z naszej szkoły aktywnie włączyli się w parafii Miłosierdzia Bożego w zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Harcerze zebrali kwotę 1766zł, która została wpłacona na konto Caritas Diecezji Kieleckiej.

23

23

23

23OGÓLNOPOLSKA LAUREATKA

    Uczennica Sara  Koniusz,  będąc w klasie 3b, brała udział w konkursie literackim ,, Popisz się talentem- 2017”. Swoje dzieło zatytułowała ,, CX i złodzieje”, dzięki któremu  otrzymała statuetkę laureatki  ogólnopolskiej w miesiącu czerwcu. Natomiast obecnie jest współautorką  książki  ,, Ukryte światy”. Gratulujemy sukcesu wspaniałej i utalentowanej uczennicy.

22

22

22PIERWSZAK - PRAWDZIWY UCZEŃ

     13 października po ponad miesięcznej ,, próbie” pierwszoklasiści zostali  przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II . Uczniowie po pięknej  recytacji wiersza      ,, Tarcza”,   z rąk dyrekcji szkoły otrzymali tarczę z pełną nazwą szkoły i emblematem patrona, legitymacje szkolne, oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzice dla swych pociech ufundowali ,, Magiczne kuferki” pełne kolorowych pomocy, które na pewno pomogą pierwszakom w zdobywaniu umiejętności i doskonałych ocen. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów i samych szóstek.

19

19

19

19

19
15


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   13 października 2017 roku uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Mirosław Madej mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym odpowiedzialnym zawodzie.
Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

15

15

15

15

15WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO KRZYŻANOWIC

    11 października br. uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez pracownika Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach k/Pińczowa.
    Podczas zajęć dzieci uzyskały ogólne informacje na temat Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych oraz  pogłębiły, utrwaliły i usystematyzowały wiedzę z zakresu zmian w przyrodzie jesienią. Bardzo ciekawie przeprowadzona lekcja dotyczyła „darów jesieni” z lasów, pól i sadów, a także zwierząt i ptaków przygotowujących się w tym czasie do zimy.
    Spotkanie zakończyło się minitestem podsumowującym zajęcia oraz konsumpcją przygotowanych przez rodziców kiełbasek z grilla.

12


12

12


PRÓBNY ALARM

      Dnia 2 października tuż przed godziną 10:00 dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie poinformowała stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie o wybuchu pożaru w budynku szkoły oraz rozpoczętej ewakuacji dzieci z całej placówki oświatowej. Był to oczywiście alarm ćwiczebny.
Strażacy używając sztucznego dymu odcięli jedną z klatek schodowych, w ten sposób angażując opiekunów dzieci do obrania alternatywnej drogi ewakuacyjnej z obiektu.
 Pińczowscy strażacy przećwiczyli również scenariusz, gdzie jedno z dzieci nie opuściło budynku i utknęło w zadymionym korytarzu. Tu ratownicy przeprowadzili rozwinięcie linii gaśniczych oraz przeszukali budynek, następnie udzielili poszkodowanemu chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

27

27

27

27


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasach pierwszych obchodzono Dzień Chłopaka w kinie Helios w Kielcach. Uczniowie obejrzeli film pt. ,, Gang wiewióra 2”. Po seansie uczestniczyli w zabawach integracyjnych i otrzymali od organizatorów wspaniałe upominki. Dziewczynki dodatkowo dla chłopców zorganizowały upominki, które uroczyście zostały  im wręczone. Zabawa dalej przeniosła się do McDonalds, gdzie oprócz pyszności czekała na nas lawina upominków. Zadowoleni,  szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

12

12

12

12

12
    

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   27 września odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się sześcioro kandydatów, na których oddano 217 głosów, w tym trzy nieważne. Stanowiło to 60% frekwencję. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, z dniem 28 września powołany został nowy samorząd w składzie:

Łęczek Alicja kl. VII a - przewodnicząca (90 głosów)
Wojtaś Zuzanna kl.III a - zastępca (61 głosów)
Janiszewski Igor kl. II b -zastępca (44 głosy)
Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddany głos.


1

1

1

1

1


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Dziś w naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny, w którym  wchodzą w życie wielkie zmiany w systemie edukacji. Nasza placówka już nie jest Zespołem Szkół. Od 1 września jest Szkołą Podstawową nr 2 z klasami gimnazjalnymi oraz oddziałami przedszkolnymi.
   Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości, został wprowadzony sztandar i odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły - Mirosław Madej, który życząc nam sukcesów podkreślił, jakie znaczenie ma zdobyta przez nas wiedza. Dyrektor przedstawił wychowawców, nauczycieli i uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - klas zerowych i pierwszych. Szczególne słowa zostały skierowane do wychowanków klas I, którzy rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Po tej ceremonii stali się oni członkami naszej społeczności szkolnej.
    Po zakończeniu uczniowie razem z wychowawcami udali się do swoich klas.

4

4

4

4

4

4