godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 


Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. 413573891;  
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                 zssp2sekretariat@o2.pl
 tel. Administracja, Księgowość; 413576000

aktualności 


ROK SZKOLNY 2018/2019

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   12.10.2018 r. w naszej szkole odbył się apel, zorganizowany przez uczniów z okazji Dnia Nauczyciela. W ten sposób uczniowie pragnęli  odwdzięczyć się nauczycielom za trud wkładany w edukację i wychowanie.
  Młodzi artyści piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych miłych słów popłynęło w kierunku  nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na akademii głos zabrał p. Dyrektor Mirosław Madej, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

15

15

15

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Codzienne czytanie ma wiele zalet – rozbudza wyobraźnię, ćwiczy koncentrację, uwagę, myślenie, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Doceniają to uczniowie klasy III a, którzy włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania pod hasłem „Gang Słodziaków”. Dzieci wcieliły się w role bohaterów  i „na leśnej polanie” czytały przygody Słodziaków swoim młodszym kolegom. Całą akcję uświetnili zaproszeni goście w osobach: gospodarz Pińczowa - Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak, Dyrektor naszej szkoły – Pan Mirosław Madej oraz cudowni Rodzice, na których w takich sytuacjach zawsze możemy liczyć. Spotkanie uatrakcyjnione zostało wspólną zabawą ze śpiewem. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze od Pana Burmistrza. Dzieci z uwagą i wyraźnym zainteresowaniem wysłuchały wszystkich przygód, a po skończonym czytaniu, już w swoich klasach pod okiem wychowawców, wykonały „portrety” występujących w opowiadaniu postaci – jeża Jerzego i rysia Rysia. Całe spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

6

6

6WYCIECZKA DO KINA I MANUFAKTURY SŁODYCZY W KIELCACH

    3 października 2018r. uczniowie klasy I c i III a mieli możliwość obejrzenia przygodowej animacji pt. „Mała Stopa” w kinie Helios w Kielcach. „Mała Stopa” to szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Po projekcji dzieci odwiedziły Mc Donalda, w którym każde znalazło coś pysznego dla siebie. Kolejnym punktem były warsztaty w Manufakturze Słodyczy, gdzie poznały niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia  wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Na zakończenie każde dziecko wykonało własnego lizaka, otrzymało paczkę pysznych karmelków oraz pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

6

6

6


DZIEŃ CHŁOPAKA W JASKINI RAJ

   W tym roku święto chłopców 2b spędziła na wycieczce dydaktyczno - krajoznawczej w Jaskini Raj. Wszyscy podziwiali piękne stalagmity i stalaktyty stworzone przez naturę, śledzili życie ludzi jaskiń i mogli zmierzyć się z ogromnym mamutem. Swoją przygodę nasza zgrana klasa zakończyła w kinie oglądając film ,, Krzysiu gdzie jesteś?” przekonując się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie oraz poznając  wiernych towarzyszy Krzysia - Kubusia, Prosiaczka, Kłapouchego i Tygryska. Wycieczka była bardzo udana.

4

4

4


PRÓBNY ALARM POŻAROWY

   W dniu 14 września 2018 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

   Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i zgromadzili się na boisku. Takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do  odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

23

23

23

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Jak zwykle zgromadzonych w sali gimnastycznej powitał pan dyrektor Mirosław Madej. Krótko przedstawił plany i zadania czekające nas w roku szkolnym oraz życzył wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Potem uczniowie rozeszli się do sal na spotkania z wychowawcami. Największe emocje na pewno przeżywali pierwszoklasiści, którzy pierwszy raz spotkali się ze swoimi paniami i zobaczyli swoje sale lekcyjne.
 Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!

4

4

4

4